Πανέτοιμη η ομάδα για τον Β΄γύρο!

Πανέτοιμη είναι η ομάδα του Εθνικού Πειραιώς για τον Β’ γύρο της Β’ φάσης του πρωταθλήματος!

Τα κορίτσια του Κώστα Φιτσανάκη προσπάθησαν στο διάστημα που μεσολάβησε από τα πρώτα παιχνίδια να διορθώσουν τα λάθη τους, ώστε να παρουσιαστούν ετοιμοπόλεμες και να κερδίσουν την είσοδό τους στα Πλέι Οφ της Α’ γυναικών!

Ο Εθνικός Πειραιώς ξεκινά την Παρασκευή στις 20:30 στη Γλυφάδα κόντρα στον ΑΝΟΓ, σε ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι που πάντοτε έχει χαρακτήρα «ντέρμπι». Υπενθυμίζεται ότι ο πρώτος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων στον Α’ γύρο δεν ολοκληρώθηκε λόγω επεισοδίου, διακόπηκε με ισοπαλία τα 8 δευτερόλεπτα και η τύχη του ακόμη δεν έχει αποφασισθεί από την ΚΟΕ…

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

Παρασκευή, 14/2

*”Αντώνης Δημητρόπουλου”, Γλυφάδα 21.30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Δαμιανάκης, Μαρινάκης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 20.30 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Μπουδραμής, Θωμάς)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Σάββατο, 15/2

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 11.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Στεφανάκης, Βασιλείου Κ.)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 12.00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Στεφανάκης, Βασιλείου Κ.)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 17.30 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Ποσποτίκης, Μιχαηλίδης)

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 18.30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ποσποτίκης, Μιχαηλίδης)

Κυριακή, 16/2

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 10.00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Δαμιανάκης, Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 11.00 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Δαμιανάκης, Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 16.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Παϊρακταρίδης, Μιχαηλίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”. Γλυφάδα 17.00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Παϊρακταρίδης, Μιχαηλίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 42-22 9

2.ΕΘΝΙΚΟΣ          32-15 7

-.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.    40-38 7

4.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ     35-42 3

5.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 21-53 0

Σημείωση: Εκκρεμεί η απόφαση για τον αγώνα ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ, στον Α’ Γύρο

Οι 3 πρώτες ομάδες, στην Γ’ Φάση του πρωταθλήματος, θα μετάσχουν στον Α’ Όμιλο (θέσεις 1-5) με 2, 1 και 0 βαθμούς αντίστοιχα, μαζί με Ολυμπιακό (6β.) και ΝΟ Βουλιαγμένης (3β.).

Στον Β’ Όμιλο (θέσεις 6-9) θα μετάσχουν ο 4ος (6β.) και ο 5ος (3β.), μαζί με ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ και ΠΑΝΙΩΝΙΟ (3ος αγώνας, 12/2).

ΣΚΟΡΕΡ

42 Τριχά (Νηρέας), 33 Κοντογιάννη (ΑΝΟ Γλυφάδας), 26 Ξενάκη (ΝΟ Βουλιαγμένης), 25 Καρυπίδου Μελ. (ΝΕ Πατρών), 24 Μαμόγλου (ΑΝΟ Γλυφάδας), 23 Κούμπρα Κους (Εθνικός), Μπιτσάκου (ΝΕ Πατρών), Σολανάκη (Πανιώνιος), 21 Ασημάκη (Ολυμπιακός), 20 Ζοφώλη Β. (ΝΟ Ρεθύμνου)

Spread the love

Leave a comment

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

info@ethnikoswomenwaterpolo.gr
+30 6945417262

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

Χαϊδαρίου 18
Πειραιάς, 185 45

© 2019. Ethnikos women water polo. All Rights Reserved.
Created by Melon Advertising